Podobnie jak w poprzednich latach zawodnicy sportów motorowych mogą już rezerwować (przedłużać) numery startowe na sezon 2018. Zasady rezerwacji są niezmienne:

  • Każdy zawodnik może sobie przedłużyć numer z poprzedniego sezonu logując się do systemu.
  • Każdy zawodnik może sobie wybrać dowolny numer w danej dyscyplinie, pod warunkiem, że ten numer jest wolny.
  • Dostępność wolnych numerów widać dopiero po zalogowaniu. Nie należy sugerować się zakładką "zajęte numery startowe". W zakładce "zajęte numery startowe" widnieją tylko te numery, które zawodnicy posiadali w roku 2017 (oczekujący) lub już sobie przedłużyli na rok 2018 (zajęty).

Od 1 marca 2018 r. numery ze statusem "oczekujący" wypadną do puli "wolnych" numerów, i każdy będzie mógł sobie taki numer zarezerwować.

Zawodnicy, którzy zapomnieli hasła, mogą uruchomić procedurę przypomnienia hasła w oknie logowania. Jeśli ktoś zapomniał też loginu, może go odzyskać wpisując w procedurze przypomnienia hasła swój e-mail.

Drogie Koleżanki i Drodzy Koledzy,
nasz serwis powstał, aby pomóc zawodnikom i organizatorom w sprawnym zarządzaniu numerami startowymi, aby uniknąć wszelkich problemów, dać każdemu zawodnikowi pewność swojego numeru oraz czas na przygotowanie strojów, oklejenie motocykli i samochodów, wykonanie innych prac marketingowych. Jednak prosimy nie nadużywać tych możliwości i nie rezerwować numerów nadmiarowo, w cyklach zawodów, czy w klasach do których nie ma się uprawnień lub nie zamierza się startować. To odbiera szansę na zarezerwowanie ulubionego numeru innym zawodnikom.

                fot. Patrycja Okupniak

Przypominamy zasady regulaminowe, kto może startować w poszczególnych cyklach zawodów:

Motocross – Mistrzostwa i Puchar  Polski – tylko zawodnicy z licencją A lub B
Cross Country – Mistrzostwa i Puchar Polski – tylko zawodnicy z licencją A lub B
Enduro – Mistrzostwa i Puchar Polski – tylko zawodnicy z licencją A, B lub C
Quadcross – Mistrzostwa i Puchar Polski – tylko zawodnicy z licencją A lub B

Zawody strefowe - np.
Motocross – Mistrzostwa Strefy Polski Zachodniej – klasa MX1 C, MX2 C - tylko zawodnicy z licencją C
Motocross – Mistrzostwa Strefy Polski Zachodniej – klasa Otwarta licencja  – tylko zawodnicy z licencją A lub B
Motocross – Mistrzostwa Strefy Polski Zachodniej – klasa MX Masters, MX 65 + MX 85, MX2 Junior, Quad Open A/B/C  – zawodnicy z dowolną licencją.

Motocross – Mistrzostwa Strefy Polski Północnej – klasa MX B  – tylko zawodnicy z licencją B.

Nie ma sensu rezerwować numerów w MP i PP kiedy posiada się licencję C. W ten sposób blokuje się tylko numery innym zawodnikom, którzy mają licencje B lub A.

My, jako administratorzy bazy numerów startowych musimy zadbać o sprawiedliwy przydział numerów i dlatego prosimy o natychmiastowe anulowanie nadmiarowych rezerwacji.

W innym przypadku będziemy musieli zrobić to administracyjnie. Natomiast w przypadku złośliwego lub nieodpowiedzialnego rezerwowania numerów we wszystkich klasach (np. MX65, MX Kobiet, MX Masters, Otwarta licencja i MX1 C) będziemy całkowicie usuwać rezerwację, gdyż taki wybór klas wskazuje, że to jest żart.

W przypadku wątpliwości czy problemów prosimy pisać na adres Diese E-Mail-Adresse ist vor Spambots geschützt! Zur Anzeige muss JavaScript eingeschaltet sein!

Administrator Numerów Startowych

18 listopada w Gdańsku odbyły się pierwsze w Polsce Mistrzostwa Europy w Supercrossie. Wydarzenie to zgromadziło spore grono widzów przed telewizorami, którzy za pośrednictwem Eurosport 1 śledzili zmagania zawodników, ale przede wszystkim, kibiców w arenie, którzy entuzjastycznie dopingowali zawodników z 16 krajów w walce o podium. Teraz, kiedy znamy już nazwiska nowych Mistrzów Europy, a emocje nieco opadły, zapytaliśmy zawodników o ich wrażenia ze startu w ERGO ARENIE.


Maks Chwalik – zwycięzca pokazowego wyścigu SX65 – W ubiegły weekend wystartowałem w wyścigu pokazowym sześćdziesiątek podczas Mistrzostw Europy w Supercrossie. Było to dla mnie pożegnanie z moim motocyklem KTM SX65, który towarzyszył mi przez ostatnie trzy najlepsze i zdecydowanie najszybsze lata w moim życiu. Udało mi się zakończyć tę przygodę bardzo przyjemną wygraną przy dopingu najlepszej publiczności w ERGO ARENIE. Ogromnie się cieszę, że mogłem wystartować na tak świetnych zawodach zorganizowanych przez ekipę Sportainment. Oby nie ostatni raz! Oczywiście bez Akademii ORLEN Team, DUUST KTM i Grizzly racing service byłoby ciężko o takie wyniki! Jeszcze raz wielkie dzięki za wsparcie i do zobaczenia w przyszłym sezonie. Już na 85!

Carl Ostermann – Mistrz Europy SX85 – Tor był bardzo miękki i musiałem się do niego przyzwyczaić. W drugim wyścigu czułem się już o wiele lepiej, także dzięki radom mojego trenera Sebastiena Tortelli. Stoczyłem dobrą walkę z Nickiem Domannem, ale ostatecznie to ja ukończyłem wyścig na pierwszej pozycji. Nikt się tego chyba nie spodziewał, ale takie jest ściganie! Chciałbym podziękować całemu mojemu teamowi i sponsorom. Sam chyba jeszcze nie potrafię w to uwierzyć, że zostałem Mistrzem Europy!

Adam Collings – Mistrz Europy SX125 – Mistrzostwa Europy - King of Poland to było wspaniałe doświadczenie. Tor był świetny i bardzo techniczny, co sprawiło, że ściganie było super. Na początku miałem nadzieję na znalezienie się w najlepszej trójce, więc kiedy wygrałem pierwszy wyścig poczułem się niesamowicie. Podczas tego wyścigu stoczyłem zaciętą batalię z Bo De Clercq’iem, ale po sekcji rytmicznej udało mi się wywalczyć dystans. Przed drugim wyścigiem czułem się bardziej odprężony, więc objęcie prowadzenia i wygrana była czymś wspaniałym. Na każdym okrażeniu słyszałem doping publiczności, co sprawiało, że aż miałem ciarki z wrażenia. Wszyscy zawodnicy jechali świetnie na tym wymagającym, ale fajnym torze. Bardzo dziękuję organizatorom za wysiłek włożony w przygotowanie takiego świetnego wydarzenia, ekipie budującej tor, FIM Europe, mojej federacji (ACU) i mojemu tacie, dzięki któremu to wszystko jest możliwe. Dziękuję również moim sponsorom za ich pomoc. Nie mogę się już doczekać przyszłego roku i ponownego startu w Mistrzostwach Europy.   

Gradie Featherstone – Mistrz Europy SX250 – to był świetny weekend, pełen dobrego ścigania podczas Mistrzostw Europy – King of Poland. Bardzo dobrze zorganizowane wydarzenie ze świetną atmosferą. Ekipa budująca tor zrobiła kawał dobrej roboty tworząc techniczny, ale bezpieczny tor. Jestem bardzo szczęśliwy ze zdobycia tytułu mistrzowskiego w mojej klasie i nie mogę sie doczekać przyszłego roku.

Szymon Staszkiewicz – II Vicemistrz Europy SX250 - Drugie wicemistrzostwo w Mistrzostwach Europy Supercross to moje największe dotychczasowe osiągnięcie, z którego niesamowicie się cieszę. Po wygranym starcie stoczyłem zaciekłą bitwę z moimi rywalami, a największa walka wywiązała się między mną i Gradiem. Finalnie do metry dojechałem na trzeciej pozycji. Tor był bardzo wymagający, ale jednocześnie dał mi wielką przyjemności z jazdy. Najbardziej jednak zapamiętam niesamowitą, zagrzewającą mnie do walki publiczność. Możliwość wystartowania na własnym podwórku, w zawodach tak wysokiej rangi to wielkie przeżycie!

Cole Martinez – Mistrz Europy SX1 – Weekend w Polsce był super, świetnie spędziłem czas i poznałem wspaniałych ludzi. Tor był trudny, nieco miękki z tworzącymi się koleinami, ale bardzo mi pasował. Widzowie byli nieprawdopodobni i to wspaniałe, że mogłem wygrać właśnie przed nimi. W ogóle cały wyjazd był niesamowity i z tego miejsca chciałbym bardzo podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że mogłem przyjechać do Polski i wystartować w Mistrzostwach Europy. Mam nadzieję, że będzie to także możliwe w przyszłym roku!   

Przemysław Szymański – Sportainment – Do tej pory jako promotor w Polsce sprowadzaliśmy Mistrzostwa Świata we Freestyle Motocrossie – NIGHT of the JUMPs oraz Mistrzostwa Świata SuperEnduro. Mistrzostwa Europy Supercross to nasz debiut w roli międzynarodowego promotora tej dyscypliny na Starym Kontynencie. Czy udany? To już nie mnie oceniać. Mogę tylko powiedzieć, że będziemy pracować, żeby ten format w niedługim czasie stał się najsilniejszą pod względem sportowym i najbardziej widowiskową serią supercrossu w Europie. Jednym z przystanków, który chcielibyśmy, aby na stałe wpisał się do kalendarza jest Gdańsk, gdzie rozpoczęliśmy historię 18 listopada. Chciałbym też żeby ogrom pracy, jaki wkładamy całym zespołem, mógł być wykorzystany przez zawodników nie tylko na jednodniowe ściganie ale na 2 lub 3 dni rywalizacji od piątku do niedzieli śladem takich imprez jak ADAC SX Dortmund, czy Supercross w Paryżu. Czy to się uda? To już zależy od Was kibiców i wszystkich obecnych i przyszłych partnerów formatu. My ze swej strony gwarantujemy, że kolejny przystanek planowany na 24 listopada 2018 w Gdańsku zorganiujemy na jeszcze wyższym poziomie i zapewnimy jeszcze więcej atrakcji.

Przy organizacji Mistrzostw jednym z moich marzeń było aby, któryś z polskich zawodników powalczył o medal i to się stało - brawo Szymon Staszkiewicz! Dostarczyłeś niezapomnianych emocji i mam nadzieję, że brązowy medal SXGP Europe Gdańsk 2017 w klasie SX250 to nie koniec i w przyszłym roku powalczysz znów o tytuł. Ale brawa należą się wszystkim zawodnikom z 16 państw, którzy przyjechali powalczyć o medale w czterech klasach, ze zwycięzcą królewskiej klasy SX1 Amerykaninem Colem Martinezem na czele, który to na co dzień startuje w prestiżowym cyklu Monster Energy AMA Supercross w USA. Na koniec dziękuję wszystkim zaangażowanym w ten projekt: Miastu Gdańsk oraz Miastu Sopot, sponsorom, partnerom, GAMK, wszystkim, którzy wspierali nas w promocji tego wydarzenia i Wam kibice za doping - szczególnie tym, którzy zostali na ceremonię wręczania medali (to bardzo ważne, żeby podziękować zawodnikom). Mam nadzieję, że za rok spotkamy się w Gdańsku na dwudniowej odsłonie tego wydarzenia i spędzimy razem niezapomniany czas.

Najszybszy wieczór w historii ERGO ARENY za nami. Pierwsza edycja Mistrzostw Europy w Supercrossie dostarczyła wielu emocji zarówno zawodnikom, jak i widzom. A juz za rok, 24 listopada, Mistrzostwa Europy SX powrócą do Trójmiasta w jeszcze lepszej odsłonie. Nie może was tam zabraknąć!

Oficjalna relacja video z tego niesamowitego wydarzenia dostępna jest tutaj: https://youtu.be/DKQ-tXs7rR4

Pełne wyniki dostępne są na: https://wyniki.motoresults.pl/?lang=pl&idzawody=2379

Więcej informacji na: www.supercross.pl oraz www.facebook.com/supercrosspoland

(inf. prasowa i zdjęcia Sportainment/Lukas Nazdraczew, Piotr Staroń)

 

Pierwsze w historii Mistrzostwa Europy w Supercrossie w Polsce już jutro - 18 listopada 2017. Tor jest już niemal ukończony, a zawodnicy są już na miejscu. Trwają ostatnie przygotowania do wielkiego święta motocyklowego. Na dzień przed tym historycznym wydarzeniem w ERGO ARENIE odbyła się konferencja prasowa, podczas której dziennikarze mieli okazję przyjrzeć się torowi oraz spotkać z zawodnikami.

Na konferencji obecni byli zawodnicy, których widzowie mogli oglądać rok temu podczas Supercross King of Poland. Ricky Renner i Bo De Clercq podkreślili, przyjęcie z jakim spotkali się ze strony polskiej publiczności było jednym z powodów, dla których ponownie przyjechali do naszego kraju. Nie ukrywali także, że liczą na dobry wynik. Przypomnijmy, że Renner zajął drugie miejsce w klasie SX1, natomiast Bo drugie miejsce w SX2.

Projektant toru, Freddy Verherstraeten przyznał, że na budowę toru podobnego do tego, który właśnie powstaje w ERGO ARENIE, z reguły potrzeba tygodnia. Jednak Freddy ze swoim zespołem ze względu na doświadczenie i nabyte umiejętności są w stanie czas budowy skrócić do dwóch dni!

Obecny na konferencji był także przedstawiciel FIM Europe – Eddie Herd. Brytyjczyk, który podczas zawodów będzie pełnić rolę sędziego głównego podkreślił, że wiąże wielkie nadzieje z pierwszą w historii odsłoną Mistrzostw Europy w Supercrossie w Polsce.

Przemysław Szymański przyznał, że Mistrzostwa Europy w Supercrossie są dużym wyzwaniem organizacyjnym. Przedstawił, że w perspektywie kolejnych lat, celem Sportainment jest stworzenie silnej europejskiej serii, która jako wydarzenie najwyższej możliwej rangi w Europie gromadzić będzie najlepszych zawodników oraz przyciągać kibiców. Nie ukrywał, że chciałby, aby runda w Gdańsku na stałe wpisała się w kalendarz najważniejszych europejskich wydarzeń supercrossowych wzorem Dortmundu, czy Paryża.

Już jutro w ERGO ARENIE napisany zostanie kolejny rozdział w historii Supercrossu w Polsce - pierwsze Mistrzostwa Europy podczas których zawodnicy z 16 krajów walczyć będą o tytuł mistrzowski. Bądźcie tam z nami!

Bilety jeszcze do nabycia w salonach EMPIK na terenie całego kraju oraz na Eventim.pl, a także w dniu wydarzenia w kasach ERGO ARENY.

Link do biletów: http://www.eventim.pl/supercross-king-of-poland-bilety.html?affiliate=PLE&doc=artistPages%2Ftickets&fun=artist&action=tickets&erid=1916982

Więcej informacji na: www.supercross.pl oraz www.facebook.com/supercrosspoland

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1587126321306516/

(inf. prasowa Sportainment)